pátek 21. února 2014

Peněženky

Vždy se mi líbilo, když kabelka a peněženka, či další výbava kabelky jako obal na mobil nebo kosmetická taštička k sobě ladily. Což o to, kabelka  nebo obal na mobil - to nebyl problém. Ale co taková peněženka, která by splňovala vše co od ní uživatel žádá a ještě k tomu vypadala cool ? Naštěstí se na trhu objevil časopis Marinna s blbuvzdorným návodem jak na to. Zde je výsledek mého zápolení.
Nejprve jsem ušila peněženku přesně podle návodu. Dcera usoudila, že ji nutně a neodkladně potřebuje a přemístila ji k sobě do skřínky.
Druhou peněženku jsem si ušila do sady k ragovce . Jde o totální recyklát - riflovina z manželových kalhot a vnitřek z povlečení .-)Zde jsem již upravovala rozměry a lehce tunila - v zadní části jsem přidala kapsičku na kartu.A poslední jsem došila včera, je to jen takový pokus, potřebovala jsem doladit rozměry na zip, který jsem zakoupila, asi ji pustím do světa.3 komentáře:

 1. Jsou skvělé Sati, moc pěkně ušité:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Sati,penezenky jsou krasne. Chtela bych podobnou usit, ale marne hledam strih. Mohla bych te poprosit o radu..dekuji

  OdpovědětVymazat
 3. Střih na ně přímo není. Postup jak ušít peněženku - konkrétně tu fialovou jsem našla v Marinně - měla jsem ji půjčenou z knihovny. Ty další už jsem si dělala sama, Vycházela jsem ze základního rozpisu, jen jsem ji dělala delší a přidávala kapsičky. Zkus si zajít do knihovny a na Marinnu se poptat. Časopis už se na stáncích neprodává, ale někde v knihovně by mohl být.

  OdpovědětVymazat